logo bip Biuletyn Informacji Publicznej

BIP Samodzielnego Publicznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego im. Królowej Karoli

Instrukcja obsługi strony

W lewej części strony znajduje się menu z głównymi kategoriami które po rozwinięciu ukazują szereg podkategorii wraz z zawartymi w nich informacjami, następnie po ich wybraniu możemy rozwinąć ich zawartość.

W górnej części po prawej stronie znajduje się wyszukiwarka, która ułatwi wyszukiwanie interesujących nas informacji po wpisaniu w nią treści.

Na samej górze strony znajduje się przyciski umożliwiające: wyświetlenie strony w wersji dla słabowidzących, wyświetlenie wersji tekstowej, wybór wielkości czcionki, link do kanału RSS, opcję włączenia lektora. Mapa serwisu oraz jego instrukcja obsługi znajduje się w dolnej części strony.

Strona zaprojektowana jest w standardzie WCAG 2.1 AA co oznacza, że jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych/słabowidzących, a zastosowanie tej dyrektywy przeciwdziała wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych, poprzez komfortowe/kontrastowe wyświetlanie treści oraz możliwość wyboru czcionki.

Wszystkie dane dostępne na BIP publikowane są w uniwersalnym formacie XML, dzięki temu BIP spełnia wymagany standard przezroczystości technologicznej a jednocześnie każdą informację można swobodnie przesłać za pomocą maila lub wydrukować.

Strona jest responsywna (mobile friendly), a więc treści na niej zawarte zawsze będą się automatycznie dostosowywały wielkością wyświetlania treści do urządzenia, z którego korzysta odwiedzający stronę BIP np.: na smartfonach, tabletach, laptopach czy na ekranach komputerów.

Wciskając kombinację klawiszy CTRL + M dostajemy się do szybkiemu menu.

Po stronie możemy poruszać się klawiszami TAB oraz SHIFT + TAB